Náš príbeh

Trones

„Trones sú slovenské šperky svetovej kvality.
Každý jeden kúsok, ktorý prejde našimi rukami, spĺňa tie najprísnejšie štandardy.“

Pretaviť záľubu v drahých kameňoch do výroby šperkov na mieru som sa rozhodol v roku 2014, ešte v čase, keď som žil v Nórsku. Trones je názov mestskej štvrti, kde sme v tom čase bývali.

Moja pôvodná práca nesúvisela so šperkami, ale keď sme sa rozprávali so známymi, kto má aké hobby, zistili, že mám veľmi dobre zmapovaný svet diamantov. A tak ma začali aktívne oslovovať, aby som im pomáhal s výberom a nákupom kameňov.

V týchto časoch sa v mojej hlave zrodila myšlienka založiť firmu, vďaka ktorej sa budem môcť venovať tomu, čo ma baví najviac – drahým kameňom.

Svet drahých
kameňov je veľmi veľký.

Aby sme dokázali ponúkať skutočnú kvalitu, museli sme sa v tejto oblasti odborne vzdelávať.

V našich začiatkoch sme šperky nakupovali z Indie, pričom v ponuke sme mali len zlato a diamanty. Naši klienti si mohli vyberať z veľkého množstva rôznych šperkov, ale nevedeli sme ovplyvniť dizajn a nemali sme plne pod kontrolou zlatnícke vyhotovenie.

Začali sme preto hľadať možnosti, ako sa môžeme stať súčasťou najvyšších štruktúr obchodu s drahými kameňmi, vďaka čomu by sme vedeli vyrábať šperky na mieru, presne podľa želaní zákazníkov.

Prelomový telefonát z diamantovej burzy

Prelomovým sa pre nás stal telefonát so zástupcom diamantovej burzy v Antverpách. Ten mi predstavil široké spektrum možností a keď videl, že sa diamantom skutočne rozumieme a robíme našu prácu poctivo, sprístupnil nám celú burzu s mimoriadne cennými kontaktmi. Tým nám otvoril dvere do sveta drahých kameňov a profesionálnej výroby šperkov na mieru.

Každý klient je pre nás výnimočný, rovnako ako každý šperk. Keď sa rozhodnete využiť naše služby, máte istotu, že získavate tú najvyššiu kvalitu, individuálny prístup a maximálny dôraz na detaily. Zakladáme si na poctivej výrobe a 100 % spokojnosti zákazníka.

Kvalita

„Zakladáme si na poctivej výrobe
a 100 % spokojnosti zákazníka.“

Náš tím

Ing. Juraj
Mikuláš

Ako mladíka ma zlákalo zlatníctvo a klenotníctvo ktoré som študoval na SOU elektrotechnické v Nitre. Následne som vyštudoval umelecko-remeselné práce. Keďže som sa v tomto odbore videl, rozhodol som sa ísť touto cestou ďalej a na UKF v Nitre vyštudoval za majstra odbornej výchovy. Následne som pokračoval pedagogickou fakultou v odbore učiteľstva všeobecnovzdelávacích predmetov.

PaedDr. Ján
Štubňa PhD.

Identifikácii a výskumu drahých kameňov sa profesionálne venuje viac ako 13 rokov. Absolvoval viacero stáží v gemologických laboratóriách v Európe a absolvoval niekoľko kurzov z oblasti drahých kameňov organizovaných spoločnosťou GIA. Je autorom viacerých gemologických publikácií, vrátane titulov Diamant; Hodnotenie brúsených gemologických materiálov.

Ing. Andrea
Kemenská

Kamene sú mojou vášňou od detstva. Sledujem trendy v oblasti šperkov, mám rada hodnotné a nestarnúce šperky, Vyštudovala som EU BA a venujem sa financiám a daniam. Som vášnivá čitateľka beletrie všetkého druhu, ako i náučnej a sebarozvojovej literatúry. Rada cestujem, počúvam hudbu a učím sa hrať na klavír. Motto: Šperk má byť precízne vypracovaný.

Bc. Robert
Pistovič

From passion to profession. Gemológia ma bavila celý život. Napriek tomu, že šperkom a drahým kameňom som sa venoval už predtým, svoje hobby som sa rozhodol zmeniť na profesiu až v roku 2014. Po 4 rokkoch práce so šperkami som sa v roku 2018 rozhodol a zapísal na štúdium Gemologia na UKF v Nitre a svoju laickú vášeň ( k minerálom) premenil v profesionálne znalosti. 

Doc. RNDr.
Ľudmila Illášová,
PhD.

Celé svoje životné vzdelanie zasvätila geológii a profilovala sa v petroarcheoógii a v gemológii (drahé kovy a drahé kamene). Dvadsať rokov pôsobila v Archeologickom ústave SAV v Nitre a toľko tiež na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Pred 15 rokmi predložila návrh na vznik štúdia gemológie na Slovensku.